Rychlý kontakt

Berounští Medvědi z.s.

Česká 47/3

266 01 Beroun-Centrum

E-mail: kancelar@medvedi.cz

Účet č.: 0361493349/0800

 

Datová schránka: 55weue2

 

Šéftrenér mládeže:

Petr Třinecký

Tel.: 724 992 826

 

Sekretář klubu:

Míla Třinecká

Tel.: 724 340 454

E-mail: mila.t@centrum.cz

 

msmt

 

facebook

anaweb logo
hrosikovo
cms media logo
berounský deník

Odchovanci

Úvodní strana / Rubriky / Odchovanci

Pavel Maleček (*8.10.1973)

Pavel Maleček

Berounský odchovanec a rodák, který prakticky celou kariéru strávil v Berouně, se v devadesátých letech se stal jednou z ikon berounského hokeje. Postavou malý obránce ničil své soupeře dokonalou rozehrávkou, skvělou poziční hrou a vynikající prací s holí. V sezóně 2002-2003 si připsal 4 starty v extraligovém Liberci a v jednom utkání dokonce vstřelil branku. Angažmá na severu Čech mu však štěstí nepřineslo. S Medvědy totiž v téže sezóně po ničivých povodních hrál baráž o udržení první ligy. To bylo nakonec jeho poslední vystoupení v medvědím dresu. Další sezónu odehrál v Chomutově a v sezóně 04-05 ukončil svou bohatou kariéru v pražské Kobře.

 

Jiří Fischer (*31.7.1980)

Jiří Fischer

Asi nejznámějším a nejúspěšnějším odchovancem berounského žákovského hokeje je hořovický rodák Jiří Fischer, který to svou pílí a umem dotáhl až na hokejový vrchol do kanadsko-americké NHL, kde v roce 2002 získal s týmem Detroit Red Wings Stanley Cup. Pohár pak přivezl ukázat v témže roce i berounským fanouškům.

 

Radek Křesťan (*4.2.1974)

Radek Křesťan

Radek je berounským odchovancem a berouňákem každým coulem. Jeho otec dodnes působí jako trenér u berounské mládeže. Radek Křesťan během své bohaté kariéry nasbíral velký počet startů v berounském dresu a to i přesto, že stihl angažmá v Holandsku, Německu nebo v sezóně 06/07 v Lotyšsku.

 

Jan Besser (*10.12.1982)

Jan Besser

Útočník Jan Besser je odchovancem berounského hokeje. Mládežnická léta strávil na Kladně a v juniorech odehrál sezóny na Spartě a na Kladně. Mezi dospěláky se podíval poprvé již v sezóně 99/00 kdy odehrál jeden zápas za Beroun a jeden zápas za Rosice a hned v něm vstřelil svůj první gól.

 

Martin Růžička (*15.12.1985)

Martin Růžička

Fyzicky výborně vybavený útočník začínal s hokejem ve čtyřech letech v Berouně. Tam si ho v šesté třídě vyhlédla pražská Sparta, ve které působil až do dorostu. V roce 2003 přestoupil do Kladna, v jehož barvách slavil juniorský mistrovský titul. Po prvním úspěchu se rozhodl zkusit štěstí za velkou louží, kde působil 2 roky v tamní WHL. Před sezónou 2005/06 se vrátil zpět do pražské Sparty, se kterou oslavil mistrovský titul.

 

Radek Gardoň (*19.4.1969)

Radek Gardoň

První hokejové krůčky udělal také v Berouně, ale většina jeho kariéry je spjata s Kladnem, kde také svou hráčskou kariéru v roce 2007 ukončil. V současné době se věnuje podnikání. Během své kariéry si zahrál v reprezentačních výběrech do 18 a do 20 let na světových šampionátech, do roku 1995 pak hrál extraligu v Kladně, odkud odešel na zahraniční angažmá nejprve do Německa a později do Japonska.

 

Karel Hromas (*27.1.1986)

Karel Hromas

Berounský rodák se poprvé na kluzišti objevil ve čtyřech letech. K hokeji ho přivedli sportovně založení rodiče, jeho otec hrával fotbal. V Berouně vydržel Hromas až do páté třídy, pak se vydal do Sparty. Hromas se prokousal všemi třídami, dorostem i juniorkou, pravidelně hrál ve vyšších kategoriích, než odpovídalo jeho věku. Když naskakoval v sezoně 2003-04 za juniorku, vytáhl jej do „A" týmu Sparty trenér Alois Hadamczik. Tehdy sedmnáctiletý forvard sbíral zkušenosti v patnácti extraligových duelech.

 

Další odchovanci

Mezi další hráče, kteří buď nemalou část kariéry strávili v prvoligovém Berouně nebo do něj alespoň nahlédli patří i Roman Hrubeš, Roman Handl, Pavel Maleček, Jan Prošek, Jan Vejvoda, Martin Čížek, Marcel Velík, Petr Matula, Miroslav Čermák, Tomáš Fodor, Jan Fodor, Patrik Pánek, Jakub Stibůrek, Ladislav Fišer, Miloslav Topol a Robin Malý.