Rychlý kontakt

Berounští Medvědi z.s.

Česká 47/3

266 01 Beroun-Centrum

E-mail: kancelar@medvedi.cz

Účet č.: 0361493349/0800

 

Datová schránka: 55weue2

 

Šéftrenér mládeže:

Petr Třinecký

Tel.: 724 992 826

 

Sekretář klubu:

Míla Třinecká

Tel.: 724 340 454

E-mail: mila.t@centrum.cz

 

msmt

 

facebook

anaweb logo
hrosikovo
cms media logo
berounský deník

Odchovanci

Úvodní strana / Rubriky / Odchovanci / Karel Hromas (*27.1.1986)

Karel Hromas (*27.1.1986)

Karel Hromas

Berounský rodák se poprvé na kluzišti objevil ve čtyřech letech. K hokeji ho přivedli sportovně založení rodiče, jeho otec hrával fotbal. V Berouně vydržel Hromas až do páté třídy, pak se vydal do Sparty. Hromas se prokousal všemi třídami, dorostem i juniorkou, pravidelně hrál ve vyšších kategoriích, než odpovídalo jeho věku. Když naskakoval v sezoně 2003-04 za juniorku, vytáhl jej do „A" týmu Sparty trenér Alois Hadamczik. Tehdy sedmnáctiletý forvard sbíral zkušenosti v patnácti extraligových duelech.

 

Po sezoně jej jako celkově stotřiadvacátého v pořadí draftoval tým Chicago Blackhawks a Hromas se rozhodl vyzkoušet si hru za oceánem. Svého rozhodnutí nelituje, působení v juniorské Western Hockey League dalo Hromasovi spoustu zkušeností, poznal jiný svět, jinou kulturu. Během dvou let v celku Everett Silvertips nastřílel slušných třiatřicet branek. V létě 2006 nebyl daleko od získání smlouvy se Chicagem, ale nakonec skončil doma, kde se prosadil do mužstva mistrovské Sparty. Během sezony nedostával v nabitém kádru příliš prostoru, vstřelil jen dvě branky. Přesto se mohl na konci ročníku radovat z prvního mistrovského titulu.

V dalším roce už patřil mezi základní členy kádru Sparty a nechyběl v žádném zápase. Stal se defenzivním specialistou, což mělo negativní vliv na jeho produktivitu, ale pozitivní pro celý tým. Hromas se pravidelně objevoval i v mládežnických reprezentacích, byl na čtyřech světových šampionátech. Z mistrovství světa hráčů do osmnácti let v roce 2004 si odvezl bronzovou medaili.

Po posledním ročníku 11/12, který se holešovickému klubu vůbec nevyvedl, se urostlý útočník rozhodl pro změnu a zamířil do Chomutova.

11.9.2012