Rychlý kontakt

Berounští Medvědi z.s.

Česká 47/3

266 01 Beroun-Centrum

E-mail: kancelar@medvedi.cz

Účet č.: 0361493349/0800

 

Datová schránka: 55weue2

 

Šéftrenér mládeže:

Petr Třinecký

Tel.: 724 992 826

 

Sekretář klubu:

Míla Třinecká

Tel.: 724 340 454

E-mail: mila.t@centrum.cz

 

msmt

 

facebook

anaweb logo
hrosikovo
cms media logo
berounský deník
Úvodní strana
Berounští Medvědi z.s.

Berounský odchovanec Jakub Hamšík je součástí české kolonie trenéra Vejvody ve švédském Lidingö!

Jakub Hamšík

Početnou českou kolonii má hokejový trenér Otakar Vejvoda v týmu Lidingö Vikings v nejvyšší švédské soutěži staršího dorostu. Mistr světa z roku 1996 přivedl v této sezoně do týmu už desátého krajana, mezi nimi i syny bývalých reprezentantů Petra Tona či Josefa Marhy. Nechybí mezi nimi ani odchovanec berounského hokeje, obránce Jakub Hamšík!

Barvy týmu Lidingö do 18 let v této sezoně už hájili brankář Josef Němeček, obránci Jakub Hamšík, Štěpán Králik, Adam Nedelka, Filip Šindelek a útočníci Petr Ton, Jakub Altrichter, syn bývalého gólmana Martina Altrichtra, Jakub Zajíček a Šimon Marha, který nedávno odešel do juniorky Ambri-Piotty. Nově s týmem trénuje další útočník Adam Dvořák, jehož otec Michal hrál extraligu v Karlových Varech či Plzni.
 
Během Švedských hokejových her se někteří mladí hokejisté přišli podívat na tréninky a zápasy českého nároďáku. Pro české mladíky to byl zážitek. "Člověk se chce tady ve Švédsku posunut co nejdál. Ještě když teď tady vidí národní tým…" prohlásil Hamšík, který působil v Lidingö jako jediný ze současné party i v minulé sezoně. Byli tam s ním i gólman Hugo Haas a útočník Michal Částek, česky jim mohl poradit a se vším pomoci Vejvodův syn Alexander Källgren, rodák ze Stockholmu. Všichni tři už ale přešli do juniorských týmů.
V kabině Lidingö je oficiální řečí mixu švédských a českých hráčů angličtina. "Trenéři chtějí, abychom mluvili anglicky i my mezi sebou, aby nám ostatní kluci rozuměli, o čem se bavíme. Chodíme tady na švédštinu, nějaké fráze umím, ale spíš je lepší angličtina," doplnil Hamšík.
 
"Žijeme tady v bytech blízko u sebe. Vaříme si, pereme si. Je to něco jako na internátu. Tréninky jsou většinou navečer, švédští kluci chodí tak do čtyř do školy. My si dopoledne děláme věci do české školy, studujeme dálkově a jezdíme do Čech na zkoušky. Tady chodíme na hodiny švédštiny," nastínil denní program Hamšík.
 
K ideálnímu jídelníčku dostali v klubu průpravu. "Máme přednášky o stravě. Máme jednu paní, která to studovala a dělá to pro hráče NHL. Víme, že to kluci neudělají všechno dobře. Ale je to pomůcka," prohlásil Vejvoda. "Snažíme se to držet podle výživové poradkyně. Jíme maso, hodně zeleniny, těstoviny nebo rýži," doplnil Hamšík.
 
"Otakar nám dává hodně prostoru na ledě. Nejsme tady v lize úplně největší klub. Ti nejlepší kluci odcházejí do těch větších. Češi tady dostávají prostor se ukázat. Je velký rozdíl mezi českým a švédským hokejem. Jsem tady druhý rok, poznal jsem hodně kluků, co jsou tady v reprezentacích, a hodně jsem se naučil v hokeji i mimo něj," dodal Hamšík.
 
11.2.2020